ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

توجه
  • مجموعه ای انتخاب نشده است یا مجموعه انتخابی هیچ تصویری ندارد

روش تغذیه زالوها

در این ویدیو از سری ویدیو های آموزش پرورش زالو قصد داریم تا روش تغذیه زالوها را به شما نشان دهیم تا دید بازتری نسبت به نحوه تغذیه زالوها داشته باشید .

روش تغذیه زالوها با توجه به روش پرورش زالو متفاوت است. برای مثال در کشورهایی مانند مالزی و چین که در فضای باز به پرورش زالو می پردازند از حیواناتی مانند قورباغه و یا گربه ماهی برای تغذیه زالوها استفاده می کنند که البته لازم به ذکر است که در مقیاس بزرگ این روش مقرون به صرفه نمی باشد. در کشورهایی مانند روسیه و آلمان برای پرورش زالو در مقیاس صنعتی روش تغذیه زالوها به این صورت است که از خون تازه و سالم حیواناتی مانند گاو ، خرگوش و یا موش برای تغذیه زالوها استفاده می کنند. روش دیگر تغذیه زالوها بدین گونه است که در ظرفی خون میریزند و زالو ها را در آن می اندازند و زالو ها در فضایی آزاد از خون تغذیه میکنند .

در تغذیه زالوها به این روش باید نکاتی را مدنظر داشته باشیم مثلا زالو ها هنگامی که از خون بدن طعمه خود شروع به تغذیه میکند تحت فشار قرار می گیرند و این مسئله باعث می شود که آنها مقداری غذا بخورند تا سیر شوند و بعد از خوردن غذا دست بکشند . ولی وقتی به صورت ازاد برای آنها خون بگذارید تا بخورند آنها تحت فشار شروع به غذا خوردن نمی کنند و در شرایطی آزاد تغذیه میکنند و همین قضیه می تواند باعث عدم کنترل در میزان تغذیه زالو بشود و انها بیش از حد مجاز خون بخورند پس باید هنگام تغذیه به این موضوع توجه خاصی داشته باشید .

برای تغذیه زالوها باید بدانیم که اگر برای فرآوری زالو را پرورش می دهیم باید هر دوماه یکبار به طور متوسط تغذیه شوند تا به وزن مورد نظر برسند.
اگر هدف از پرورش زالو تکثیر زالو باید باید زالوها با خون تازه به طور کامل تغذیه شوند تا آماده زاد و ولد شوند لازم به ذکر است که تغذیه باید حداقل دوماه قبل از جفت گیری باشد. برای مشاهده روش تغذیه زالوها ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

درباره گیلان لیرو

شرکت تعاونی تکثیر و پرورش زالوی طبی گیلان لیرو، در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی به منظور رشد و اجرایی نمودن اهداف طب اسلامی، تاسیس گردید.این گروه از تعدادی افراد تحصیل کرده تشکیل شده است که با مطالعات گسترده در این حوزه و با بهره گیری از مشاوره و راهنمایی اساتید بزرگ طب اسلامی و سنتی، و همچنین گذراندن دوره های آموزشی قرنطینه، تکثیر و پرورش زالوی طبی، اقدام به تولید یکی از بهترین نژادهای زالوی طبی و تامین بخش عمده ای از نیاز بازار نموده است.

نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)